Posty

Wyświetlanie postów z czerwca 10, 2020

6b Poznajemy cechy powieści obyczajowej na przykładzie ,,Noelki” M. Musierowicz. Powieść fantastyczna na przykładzie ,,Baśnioboru”.(2 godz.)

Obraz
DZIEŃ DOBRY  Gadulce!!! 💪👱👩😉👍 Dziś - tak jak pisałam w poniedziałek - poczytamy fragmenty dwóch sympatycznych i ciekawych książek.  1. Zapisz temat lekcji z dzisiejszą datą. Otwórz podręcznik na stronie 278. 2. Pamiętacie, że czytaliśmy już jedną książkę Małgorzaty Musierowicz ,,Opium w rosole"? Bardzo nam się podobała, prawda? Niektórzy zaczęli czytać nawet cały cykl ,,Jeżycjady"!!! Obejrzyj film o ,,Jeżycjadzie": 3. Przeczytaj sobie Kilka słów o książce , żebyś wiedział, o co mniej więcej chodzi w całym utworze. Przeczytaj na głos fragment ,,NOELKI" - siódmej części cyklu. 4. Odpowiedz sobie w myślach na zadania 1-3/s. 280, żebyś wiedział, czy zrozumiałeś treść fragmentu. 5. Zrób graficzną notatkę z Nowej wiadomości : POWIEŚĆ OBYCZAJOWA . 6. Druga część lekcji to fragmenty ,, Baśnioboru " Brandona Mulla . Otwórz podręcznik z kolei na stronie 272 i przeczytaj powoli o przygodach Kendry i Setha. Może to zainspiruje Cię do przec

7a Rozwiązujemy testy egzaminacyjne z języka polskiego. Omawiamy formę zaproszenia.

Obraz
DZIEŃ DOBRY! Dziś na lekcji online kontynuujemy rozwiązywanie  testu egzaminacyjnego  z naszego zbioru.  1. Zapisz temat lekcji z dzis iejszą datą.  2. Otwórz testy na podanej przeze mnie stronie.  3. Omówimy sobie dokładniej elementy ZAPROSZENIA . Możecie dla utrwalenia obejrzeć filmik: Motyw RĘKI - powinien Wam się przydać, ile palców w jednej ręce, tyle elementów zaproszenia! KTO? KOGO? NA CO? KIEDY? GDZIE? Pamiętamy o tym, że wszelkie formy grzecznościowe zapisujemy wielką literą (Ciebie, Wam, Państwa). 4. Tu będziemy zapisywali nasze  odpowiedzi .